فروشگاه محصولات دانش مدیریت تکنولوژی و مدیریت بانکداری
مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه مدیریت تکنولوژی و نوآوری های فناورانه

معرفی و ارائه سمینار آموزشی: نوآوری در مباحث بانکی

معرفی و ارائه سمینار آموزشی: نوآوری در مباحث بانکی

سمینار آموزشی با ارائه فایل کلیات مدیریت تکنولوژی (پاورپوینت - 227 اسلاید) که صرفاٌ جهت مطالعه شرکت کنندگان قبل از برگزاری سمینار است توصیه می شود. سازمان هایی که متقاضی برگزاری این سمینار می باشند، محتوای سمینار را می توانند از طریق ارسال پست الکترونیکی به آدرس sharifan1@yahoo.com  تقاضا و دریافت نمایند. شایان ذکر است که برنامه سمینار کاملاٌ به صورت سفارشی و منطبق بر دستور سازمان و سطح علمی و حرفه ای شرکت کنندگان ارائه می گردد.

تغییر اجتناب ناپذیر است و باید به منظور ایجاد تحولات سازنده و مؤثر در بانکها، طراحی و مدیریت شود. جهان امروز نیاز فزاینده به آن نوع از رهبری دارد که به ایجاد بانکهایی که به سمت فعال کردن پتانسیل های خود می پردازند بها دهد و در عین حال به حل بحرانها و شرایط اضطراری محیط کار بیندیشد. در چنین شرایطی بانکها باید بدانند که برای رسیدن به اقتدار آتی ناچارند اهداف «شدن» را به اهداف «ماندن» ترجیح دهند.به بیان دیگردر عصر حاضر، تحول، بازسازی و نوسازی یکی از ابعاد مهم سلامت بانکی بوده و بنابراین، مدیریتِ تغییر در بانکها یکی از مشکل‌ترین وظائف مدیــــران پیشرو است. در همین راستا مقاله حاضر بر آن است که ضمن بیان اهمیت و ضرورت مدیریت تحول در روزگار کنونی‌، به بیان مختصر عوامل تسهیل کننده تغییر و بهــسازی در بانکها و راهکارهای غلـــبه بر مقاومتها و موانع موجود بر سر راه ایجاد تحولات و نوآوریهای بانکی بپردازد.
مقدمه
در عصر حاضر بانکها به صورت فزاینده ای با محیطهای پویا و در حال تغییر مواجهند و بنابراین، به منظور بقا و پویایی خود مجبورند که خود را با تغییرات محیطی سازگار سازند. به بیان دیگر با توجه به سرعت شتابنده تغییرات و تحولات علمی،تکنولوژیک، اجتماعی،فرهنگی و ... در عصر حاضر ،بانکهایی موفق و کارآمد محسوب می شوند که علاوه بر هماهنگی با تحولات جامعه امروزی ،بتوانند مسیر تغییرات ودگرگونیها را نیز در آینده پیش‌بینی کرده و قادر باشند که این تغییرات را در جهت ایجاد تحولات مطلوب برای ساختن آینده‌ای بهتر هدایت کنند چرا که به گفته تافلر «تنها با بهره گیری خلاقانه از تغییر برای هدایت کردن خود تغییرات است که می‌توانیم از آسیب شوک آینده در امان بمانیم وبه آینده ای بهتر و انسانی تر دست یابیم»

با وجود این مشاهدات و مطالعات نشان می دهد که بسیاری از بانکها نه تنها نوآور و خلاق نیستند بلکه حتی در هماهنگی با تحولات و پیشرفتها و تغییرات عصر حاضر نیز ناتوان مانده و اغلب با شیوه‌های ناکارآمد سنتی اداره می شوند.به عنوان نمونه «اندرو پتیگرو» پژوهشگر انگلیسی که در زمینه تصمیم‌گیریهای استراتژیک مطالعه کرده است ،از خصوصیات ایستای بانکها حیرت زده شده است و به این نتیجه رسیده است که به رغم تغییر پیوسته شرایط دنیا ، اغلب بانکها و شرکتها در 10سال گذشته زندگی می‌کنند و حدوداً 10 سال از شرایط دنیا عقب هستند. ساختار بانکداری در حال تغییر است و مطمئناً بانک‌ها در آینده، مانند بانک‌های سنتی امروز وجود نخواهد داشت. در این راستا می‌توان ۱۰ مورد از نوآوری‌های احتمالی آینده را به‌صورت اجمالی بررسی نمود.

.
۱- تغییر حرکت بانک‌ها و شرکت‌های مالی به سمت انتخاب‌های مشتریان
برای مثال شما برای افزایش ثروت و ذخیره پول می‌توانید از دو طریق اقدام کنید: با یک انتخاب شخصی از بین ارائه‌دهندگان خدمات مالی یک شرکت را برای مدیریت پول خود انتخاب کنید و یا شخصاً می‌توانید پول خود را برای افزایش و ذخیره‌سازی مدیریت کنید. کلید این انتخاب درگرو خدمات قابل‌ارائه توسط بانک‌ها و تجربه قبلی و احتمالی مشتری دارد.
.
۲- آینده بانکداری درگوشی تلفن همراه خلاصه می‌شود
به‌عنوان‌مثال در آینده تلفن همراه شما یا می‌گیرد تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به‌سرعت و به‌صورت مداوم به شما ارائه بدهد. دیگر خبری از مراجعات حضوری، قطعی‌های سیستم، … نیست و می‌توان در یک جمله این‌گونه بیان کرد که کلیه خدمات موردنیاز رو فقط می‌توان با گوشی تلفن همراه خود انجام داد. تلفن همراه دیگر فقط یک گوشی برای مکالمه نیست و در آینده می‌تواند به‌عنوان یک مدیر برنامه اختصاصی عمل کند.
.
۳- وجود ربات‌های مشاور که از انتخاب‌های نادرست مالی در زمان واقعی جلوگیری می‌کند
وجود ربات‌های تحلیلگر که امکان خطا و اشتباه در تصمیم‌گیری رو به حداقل‌ترین امکان خود کاهش می‌دهد.
.
۴- وجود الگوریتم‌های قدرتمند که رفتار و اطلاعات یک بانک را برای شناسایی تهدیدهای خارجی و داخلی نظارت می‌کند
وجود دستگاه‌های پیشرفته امنیتی به‌منظور جلوگیری از هرگونه خطا و تقلب در کلیه دستگاه‌های الکترونیکی.
.
۵- بانک‌های تحلیلگر بجای بانک‌های سنتی
تجزیه‌وتحلیل اطلاعات و استفاده از آن درباره سایر مشتریان و دادن بینش بیشتر به مشتریان و فروشندگان برای خدمات و محصولات ویژه مانند بیمه و اعتبارات است.
.
۶- جایگزین شدن بانک‌ها توسط دستگاه‌های عامل (فنّاوری)
در آینده تقریباً دستگاه‌های فنّاوری که اساساً توسط شرکت‌های فناوری به وجود می‌آیند به‌عنوان واسطه‌ای بین اطلاعات و تجزیه‌وتحلیل محصولات، مشتریان و بازارها قرار خواهند گرفت.
.
۷- حساب‌های بانکی در آینده بدون حضور بانک‌ها
در یک اکوسیستم باز، می‌توانید کلیه نیازهای خدمات فعلی و آینده‌ای خود را مدیریت کنید. حساب‌های بانکی می‌توانند مانند شماره تلفن همراه شما باشند. شما می‌توانید حساب خود را از بانکی به سایر بانک‌ها حرکت بدهید. این حساب می‌تواند نشان‌دهنده هویت و کارت شناسایی شما باشد، بدون در نظر گرفتن اینکه این خدمات توسط چه کسی ارائه می‌شود. می‌تواند یک بانک یا یک شرکت بزرگ فنّاوری و یا یک شرکت جوان باشد.
.
۸- فناوری Blockchain
که در آینده به‌طور گسترده‌ای در توزیع، بررسی و ثبت طیف گسترده‌ای از خدمات مالی و ساخت دستگاه‌های غیرمتمرکز استفاده خواهد شد. برخی از خطرات حذف خواهند شد درحالی‌که برخی از خطرات جدید معرفی خواهند شد.
.
۹- تجارت‌های اجتماعی در حال افزایش هست
وام دادن، قرض گرفتن و تجارت بر روی شبکه‌های اجتماعی به‌طور روزافزون در حال افزایش هست. کسب‌وکار در این شبکه‌ها در حال تبدیل‌شدن به یک مزیت رقابتی برای شرکت‌ها و بانک‌ها می‌گردد.
.
۱۰- وام‌های غیرمتمرکز و مدیریت ریسک محصولات معمولی خواهد شد.
حذف شدن واسطه‌های سنتی از طریق ارائه خدمات آنلاین توسط سرمایه‌گذاران و ارائه‌دهندگان به مشتریان و کسب‌وکارها.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
technology_management_1753814_9325.zip699.5k